OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 06. 12. 2020 r.

II NIEDZIELA ADWENTU
Rok B

06. 12. 2020 r.

1. We wtorek, 08 grudnia obchodzimy w Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na fundusz zapomogowy dla dla parafii w potrzebie. Msze Święte o godz. 08.30 i 18.00.

Na Mszę Świętą o godz. 08.30 serdecznie zapraszam wszystkich członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa z racji rozpoczęcia XIX roku modlitwy.

2. Dzisiaj wychodząc ze świątyni możemy złożyć ofiary do tzw. puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Módlmy się również w intencji Kościoła na Wschodzie i pracujących tam kapłanów z naszej diecezji.

3. Zachęcam do licznego uczestnictwa w Mszach Świętych Roratnich z czuwającą Maryją w środę i sobotę o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych wraz z lampionami, niech to symboliczne światło Adwentowe oświeca mroki ludzkiego życia.

4. Są do nabycia świece CARITAS. Mała świeca w cenie 6 zł. za sztukę oraz świeca duża 15 zł. za sztukę.

5. Tegoroczne rekolekcje adwentowe będą przeprowadzone w innej niż dotychczas formie – od wtorku do soboty (15-19 grudnia).

Nie będziemy mieć, bo nie możemy, wspólnych nabożeństw i nauk rekolekcjonisty. Rekolekcyjne spotkania będziemy musieli przeżyć indywidualnie i samodzielnie.

Zapraszamy, by w tych dniach, w ramach rekolekcji, trzykrotnie, pół godziny przed Mszą Świętą nawiedzić nasz kościół na dwa kwadranse refleksji i modlitwy. Na stoliku za ławkami znajdować się będą kartki, które stanowić będą instrukcję na poszczególne dni tych indywidualnych rekolekcji. Kartka na każdy dzień zawierać będzie biblijny fragment, komentarz do niego, zapraszać będzie do samodzielnej refleksji, postanowień i modlitwy. Warto wziąć ze sobą swój egzemplarz Pisma Świętego i jeśli potrzeba to okulary.

Kartka – instrukcja poprowadzi przez poszczególne punkty spotkania. Nie chodzi o zwykłe przeczytanie, ale zrozumienie i osobistą refleksję, dla której kartka stanowić ma jedynie punkt wyjścia. Każdy ma swoje tempo modlitwy i refleksji – jedni przeznaczą na każde spotkanie pół godziny, inni godzinę.

Po przeżyciu swojego spotkania weźmy kartkę do domu, do jej treści możemy wrócić jeszcze później.

Pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą znajdziemy w konfesjonale księdza.

W Niedzielę, 20 grudnia o godz. 15.00 sprawowana będzie Msza Święta, a po niej do godz. 17.30 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. O każdej pełnej godzinie znajdziemy w konfesjonale księdza, który będzie spowiadał przez kwadrans lub do ostatniego penitenta.

6. Na przeżywanie II Niedzieli Adwentu polećmy się opiece Matki Bożej i przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.