NIEPLANOWANE

Jeszcze żywe są w nas duchowe przeżycia związane z Polską pod Krzyżem, a już Pan Bóg zaprasza do kolejnego dzieła. Tym razem nie organizujemy wydarzenia modlitewnego, lecz angażujemy się w dystrybucję filmu. Dlaczego?

„Nieplanowane” to film o aborcji; niezwykły, dotykający serc, zmieniający myślenie. Nie mieści się w żadnym stereotypie/schemacie „film o aborcji”. Nie jest propagandowy, nie osądza, nie oskarża, po prostu opowiada prawdziwą historię, najmłodszej w historii Stanów Zjednoczonych, dyrektorki kliniki aborcyjnej. Swoją amerykańską premierę miał 21 lutego tego roku i wywołał tam ogromne poruszenie. Tysiące ludzi zmieniło swoje myślenie na temat „wolności wyboru”, setki ludzi porzuciło pracę w klinikach aborcyjnych, w 9 stanach zmieniane jest prawo dopuszczające aborcję. W Polsce „Nieplanowane” może stać się początkiem duchowej rewolucji i nowym otwarciem w naszej narodowej dyskusji/debacie/wojnie na temat aborcji. Ten film powinien zobaczyć każdy.  (Maciej Bodasiński)

Patrząc od strony duchowej, film „Nieplanowane” można porównać tylko z „Pasją”, Mela Gibsona – to po prostu trzeba obejrzeć. Naprawdę wstrząsający scenariusz, świetna reżyseria i gra aktorska oraz treść, która domaga się naszej odpowiedzi – widzieliśmy go już kilka razy na pokazach przedpremierowych i za każdym razem płakaliśmy, jak dzieci.

Proszę zróbcie wszystko, aby wiadomość o filmie, dotarła do jak największej liczby ludzi. Organizujcie grupowe wyjścia do kin, zapraszajcie młodzież, członków rodzin, przyjaciół i znajomych. Zapewniamy: nikt nie będzie zawiedziony – to jest potężny obraz. (Lech Dokowicz)

* * *

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

http://nieplanowanewpolsce.pl/

OBEJRZYJ ZWIASTUN FILMU

SERDECZNIE POLECAMY !!!