XXVI Niedziela Zwykła „C” 2019.

 

 

XXVI Niedziela Zwykła „C” 2019.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 18.00. W I piątek ofiary składane na tacę przeznaczone są na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. W I sobotę miesiąca zapraszamy kobiety oczekujące potomstwa, najmłodszych parafian i osoby, które podjęły się duchowej Adopcji dziecka poczętego. Modlić się będziemy w intencji rodzin, małżeństw oraz w obronie życia poczętego.

2. Za tydzień wychodząc ze świątyni możemy złożyć ofiary do tzw. puszek na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

3. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy ofiarę 100 zł na budowę naszej świątyni. Ofiarodawcy składamy serdeczne – Bóg zapłać!

4. We wtorek 1 października rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. „Różaniec, który, opiera się na Ewangelii i odnosi się jakby do centrum, do Tajemnicy Wcielenia i Odkupienia ludzi, trzeba uważać za modlitwę, która w pełni posiada znamię chrystologiczne.” Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni odprawiane będą w niedzielę i w dni powszednie o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży w każdy poniedziałek i środę października o godz. 16.30. W niedziele i środy odmawia się tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy, a także w rodzinie wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: a) pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły; b) z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic; c) przy odmawianiu publicznym, tajemnice muszą być zapowiadane; d) należy być w stanie łaski uświęcającej.

5. Zachęcamy serdecznie do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych w naszej świątyni; zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych katolickich rodzinach. W tym roku październik ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka jest Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Odmawiajmy różaniec modląc się w intencjach misji, polecając Matce Bożej obecnie pracujących misjonarzy i misjonarki z prośbą o nowe i święte powołania do służby Bożej.

6.W tym tygodniu poproszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Osiedla Siejnik I blok 11 klatka 1.

7. Wszystkim życzę smacznego obiadu i błogosławionej niedzieli.