XXII Niedziela Zwykła 2019 „C”

XXII Niedziela Zwykła 2019 „C”

1. Dzisiaj pierwszy września; 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, w tym dniu módlmy się szczególnie o pokój na świecie i o błogosławieństwo Boże dla naszej ojczyzny.

2. W tym tygodniu przypada, I czwartek I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek i w I piątek od godz17.00. W I piątek zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania: dzieci i młodzież z racji kończących się wakacji i nowego roku szkolnego. Spowiadać będziemy już od godz. 17.00.

3. Dzisiaj 1 września w czasie mszy św. o godz. 11.00 – Obrzęd błogosławieństwa przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych.

4. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży w poniedziałek 2 września o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, dyrekcję szkoły i pracowników szkoły do wspólnej modlitwy.

5. Za tydzień druga niedziela miesiąca; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę naszej świątyni.

6. Dożynki Diecezjalne 08.09.2019 w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Rajgrodzie. Rozpoczęcie uroczystości przy kościele parafialnym i prezentacja wieńców dożynkowych o godz. 10.00.

7. Mieszkańcom Os. Siejnik I blok 9 klatka 2 dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli i za ofiarę 100 zł na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać! W tym tygodniu poproszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Os. Siejnik I blok 9 klatka 3.

8. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy ofiarę 100 zł na potrzeby kościoła. Ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać!

9. Po wakacyjnej przerwie swoją działalność wznawiają grupy i wspólnoty młodzieżowe. Zapraszamy młodzież na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątki, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.

Ministrantów i Lektorów oraz kandydatów, którzy chcą zostać ministrantem zapraszamy na zbiórki w soboty na godz. 10.00.

10. Uczniów klas 7 i 8 którzy w tym roku szkolnym i katechetycznym przygotowywać się będą do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zamieszkałych na terenie naszej parafii, a uczących się w innych szkołach niż Szkoła Podstawowa nr 4 w Olecku, prosimy o odebranie deklaracji zgłaszającej kandydata do końca września.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00 spotkanie z uczniami klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Pierwszej Komunii i ich rodzicami.

12. Wszystkim życzę obfitujące w łaski Boże błogosławionej niedzieli.