DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 sierpnia 2019

 

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

3. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

4. W dniu dzisiejszym łączymy się duchowo z pielgrzymami XXVII Ełckiej Pielgrzymki Pieszej, którzy dotarli na Jasną Górę oddać pokłon Matce Najświętszej. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów.

5. Członkom Kół Żywego Różańca i Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa przy naszej parafii składam Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiarę 500 zł na 2 nowe obrusy ołtarzowe.

6. Mieszkańcom Osiedla Siejnik blok 8 klatka II składam serdeczne „Bóg Zapłać” za posprzątanie kościoła i ofiarę 110 zł na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu poproszę o posprzątanie kościoła mieszkańców Osiedla Siejnik blok 8 klatka III.

7. Parafia NMP Królowej Polski w Olecku organizuje Pielgrzymkę do Jordanii i Ziemi Świętej w dniach 19 – 26 listopada br. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. Zapisy do dnia 14 sierpnia w kancelarii w par. NMP Królowej Polski czynnej od poniedziałku do piątku w godz. od 16:00 do 17:30 lub u ks. proboszcza Lecha Janowicza.

 

 

 

_____________________________________________________________________

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.