OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       4 sierpnia 2019

 

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

 

 1. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza Krzysztofa i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

 

 1. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

 

 1. Trwajmy w łączności modlitewnej z pielgrzymami XXVII Ełckiej Pielgrzymki Pieszej zdążającymi na Jasną Górę. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów. Grupa z naszej diecezji i naszego miasta dotrze do Częstochowy 11 sierpnia.

 

 1. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam do udziału w Eucharystii o godz. 1800.

 

 1. Składam Staropolskie Bóg zapłać mieszkańcom Osiedla Siejnik blok 8 klatka 1 za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli.

W tym tygodniu o posprzątanie kościoła poproszę mieszkańców Osiedla Siejnik blok 8 klatka 2.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiarami składanymi na tacę będziemy wspierać Fundusz Kapłański diecezji ełckiej.

 

 1. Solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

___________________________________________________________________________

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
 • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.