UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. „C” 2019.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. „C” 2019.

1. W tym tygodniu w czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. jak w każdą niedzielę: 8.30, 11.00 – Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV, po mszy św. wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzyków i wieczorna o godz. 18.00.

Ołtarzyki poproszę przygotować tak jak w roku ubiegłym. Również szczególna prośba, aby nie obciążać ciągle tych samych rodzin, które co roku przygotowują ołtarzyki, ale aby mieszkańcy z sąsiednich bloków włączyli się w przygotowanie ołtarzyków dla Chrystusa Eucharystycznego np. ołtarzyk przy bloku nr 3 niech włączą się do pomocy również mieszkańcy bloku nr 1 i mieszkańcy bloku nr 2. Włączmy się wszyscy w uwielbieniu Chrystusa Eucharystycznego.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Ełku. W tym celu przybył alumn roku II Jakub Andruszkiewicz, który zebrane ofiary dostarczy do rektoratu naszej wyższej uczelni.

3. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na tacę na budowę naszej świątyni. Ofiar zebraliśmy 2052 zł. Wszystkim za złożony dar serca składam serdeczne – Bóg zapłać!

4. Mieszkańcom Osiedla Siejnik I blok 7 klatka 1 dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli i za ofiarę 100 zł na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać! W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Osiedla Siejnik I blok 7 klatka 2.

5. Dzisiaj wychodząc ze świątyni możemy zapisać osobiste intencje, które pielgrzymi idący na Jasną Górę po drodze je omodlą i na Jasnej Górze w tych intencjach zostanie odprawiona msza św. O pielgrzymce i intencjach w ubiegłą niedzielę mówił do nas ks. Maksymilian.

6. W następną niedzielę spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej po mszy św. o godz. 11.00  na plebanii. Zapraszam.

7. Dzisiaj spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 16.00 w salce na plebanii. Zapraszam.

8. Boże, Ty Boże mój, Ciebie szukam; Ciebie pragnie moja dusza, za Tobą tęskni moje ciało jak ziemia zeschła, spragniona wody. (Ps. 63).Zapraszamy wszystkich spragnionych obecności Boga Ojca na Mszę św. w niedzielę 23 czerwca o godz. 18.00, a po Mszy Św. wieczór uwielbienia.

9. W środę 19 czerwca o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam.

10. Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.