II niedziela Wielkanocy, Uroczystość Miłosierdzia Bożego 2019 r.

II niedziela Wielkanocy, Uroczystość Miłosierdzia Bożego 2019 r.

1. Za tydzień Niedziela Biblijna. V Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 16.00 w salce na plebanii.

  1. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas i 75 Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

3. Mieszkańcom Osiedla Siejnik I blok 2 klatka 3 dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli i za ofiarę 120 zł na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać! W tym tygodniu poproszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Os. Siejnik I blok 2 klatka 4.

4. W środę rozpoczyna się nabożeństwo majowe. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w uwielbianiu Matki Bożej i naszej Matki danej nam z Krzyża: „Synu oto Matka Twoja”. Nabożeństwo majowe w naszej świątyni w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.30. Bardzo serdecznie proszę, aby zadbać na terenie naszej parafii o krzyże i kapliczki przydrożne, które są świadectwem wiary zamieszkujących tam okolicznych mieszkańców. Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach, kapliczkach przydrożnych i w domach rodzinnych.

5. Jutro o godz. 10.00 będziemy rozbierać „Ciemnicę” i „Grób Pański”. Zapraszam do pomocy wszystkich dysponujących wolnym czasem.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek i w I sobotę miesiąca od godz. 17.00.

7. W piątek – 3 maja – NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Msze Św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę: 8.30 po której odnowimy przed Najśw. Sakramentem milenijny akt oddania Polski NMP Królowej Polski, następna Msza Św. o godz. 11.00 i wieczorna o godz. 18.00.  W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych z racji przypadającej Uroczystości.

  1. We wtorek 30 kwietnia Uroczystość Św. Wojciecha Głównego Patrona Polski i Patrona Diecezji Ełckiej. Msze Św. o godz. 18.00.
  2. Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia życia.