Objawienie Pańskie. Trzech Króli. (6.01.2019 R.)

oorszak

Objawienie Pańskie. Trzech Króli. (6.01.2019 R.)

1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), święcimy kadzidło i kredę. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.
2. Od jutra 7 stycznia my kapłani rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii tzw. kolędę. Msze św. w dni powszednie od 7 stycznia odprawiane będą o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku od 8.00 – 9.00. W czasie kolędy będzie można (jak w ubiegłym roku) zamawiać intencje mszy świętych u kapłana. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 16.00 w sobotę od godz. 9.00.
3. W następną niedzielę 13.01. Uroczystość Chrztu Pańskiego; święcimy w kościele wodę, którą będziemy mogli zabrać ze sobą do naszych domów i podczas kolędy kapłan tą wodą święconą poświęci nasze rodziny i mieszkania. Jest to również druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę naszej świątyni.

4. Od stycznia 2019 roku kontynuowane będą comiesięczne spotkania modlitewno-ewangelizacyjne w rodzinach naszej diecezji. W związku z tym przygotowana została publikacja „Rodzina zjednoczona na modlitwie – 2019”, którą każda rodzina otrzyma podczas wizyty duszpasterskiej. W dowolnym dniu miesiąca, rozpoczynając od stycznia, wszyscy członkowie rodziny, o ile to możliwe, w dogodnym dla siebie czasie zgromadzą się na tym spotkaniu ewangelizacyjnym.

5. Dzisiaj ulicami Olecka odbędzie się Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 12.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

6. Mieszkańcom Os. Siejnik I blok 17 klatka 5 dziękuję za ofiarę 120 zł na rzecz naszej świątyni – Bóg zapłać!

7. W tym tygodniu poproszę o posprzątanie kościoła mieszkańców Os. Siejnik II blok 18 klatka 1. Od dzisiaj Obraz Matki Bożej Częstochowskiej rozpocznie peregrynację rodzin na Osiedlu Podkowa – domy jednorodzinne.
9. Na świętowanie Objawienia Pańskiego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.