Ogłoszenia. I Niedziela Adwentu 2018 r. „C”

Ogłoszenia. I Niedziela Adwentu 2018 r. „C”
1. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na WSD w Ełku.
2. Dzisiejszą 1-ą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny z cyklu „C”. Hasłem obecnego roku duszpasterskiego są słowa: „W mocy Bożego Ducha”. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest też czasem, w którym uwaga nasza zostaje skierowana przez tę pamiątkę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywamy, jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
3. W okresie Adwentu w środę i sobotę odprawiać będziemy Mszę Św. Roratnią o godz. 18.00. Zapraszamy.
4. Msza Św. Roratnia dla dzieci i młodzieży w każdą środę Adwentu o godz. 16.30.
5. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca.
6. W sobotę 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na fundusz zapomogowy dla parafii w potrzebie. Msze Święte o godz. 8.30 i 18.00.
7. Za tydzień przybędzie do nas siostra zakonna z Ukrainy, która podzieli się doświadczeniem duszpasterskim i prosić będzie o wsparcie.
8.Również za tydzień ofiary składane do tzw. puszek przeznaczone będą na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
9. Mieszkańcom Osiedla Siejnik I blok 16 klatka 3 dziękuję za ofiarę 210 zł na potrzeby naszej świątyni. Za złożoną ofiarę składam serdeczne – Bóg zapłać!
10. Mieszkańcom Osiedla Podkowa dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli i za ofiarę 335 zł na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać! W tym tygodniu poproszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Osiedla Siejnik II blok nr 4,3 i 2.
11. Serdecznie zachęcam do udziału w Roratach z lampionami: dzieci, młodzież i wszystkie osoby dorosłe.
12. Na rozpoczęcie Adwentu polećmy się opiece Matki Bożej.