XXIX Niedziela Zwykła. Niedziela Misyjna. 2018.

ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

XXIX Niedziela Zwykła. Niedziela Misyjna. 2018.

1.Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Krystiana Ostrowskiego, który pracuje na Ukrainie. Ks. Krystian wygłosi do nas słowo Boże i po mszach świętych przy wyjściu z kościoła będzie zbierał ofiary na potrzeby swego parafialnego kościoła na Ukrainie.

2. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy tacę na budowę naszej świątyni. Ofiar zebraliśmy 2019,70 zł. Wszystkim za złożone ofiary składam serdeczne – Bóg zapłać!

3. Również w ubiegłą niedzielę składaliśmy ofiary do puszek na Żywy Pomnik Jana Pawła II. Ofiar złożyliśmy 409 zł.

4. Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

5. W następną niedzielę taca na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

6. Na stoliku pod chórem są jeszcze wyłożone kartki na Zaduszki za zmarłych. Od 1-go do 10 listopada nowenna za zmarłych. O godz. 17.30 odmawiać będziemy różaniec i 10 listopada (sobota) o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. połączona z egzekwiami żałobnymi za tych zmarłych. Są jeszcze na stoliku po chórem kartki na mszę świętą składkową za zmarłych w miesiącu listopadzie. Msze św. składkowe w miesiącu listopadzie odprawiane będą o godz. 18.00. Kartki (z dobrowolną ofiarą)wkładamy do skrzynki, która znajduje się obok zegara. Prosimy o czytelne zapisywanie imion i nazwisk.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o porządkowanie grobów na cmentarzach, zachowując powagę uświęconego miejsca.

8. Mieszkańcom Os. Siejnik I blok 17 klatka 1 dziękuję za ofiarę 120 zł, na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać! W tym tygodniu poproszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Osiedla Siejnik I blok 17 klatka 2.

9. Składam serdeczne podziękowanie dla mieszkańców Osiedla Siejnik I blok 11 klatka 2 za ofiarę 210 zł na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać!

10. W następną niedzielę zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie odbędzie się w salce na plebanii o godz. 16.00.

11. W ubiegłą niedzielę 14 października przez posługę Ks. Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego nasz parafianin Łukasz Więcko został Nadzwyczajnym Szafarzem Eucharystii. Myślę, że jest to radość dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Panie Łukaszu, życzymy Ci wielu łask Bożych w tej pięknej Bożej posłudze Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii. Szczęść Boże!

12. Na świętowanie Dnia Pańskiego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.