XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07 PAŹDZIERNIKA 2018

05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA07 PAŹDZIERNIKA 2018

 

 1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś naszymi ofiarami składanymi do puszek możemy wesprzeć duszpasterstwo charytatywne diecezji ełckiej.
 2. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę naszej świątyni.
 3. Również za tydzień przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski. Wychodząc ze świątyni będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik św. Jana Pawła II.

W dniu papieskim młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii zaprasza po wieczornej Mszy Świętej na „Uwielbienie Krzyża słowami Jana Pawła II.

 1. W następnym tygodniu będą dostarczane do naszych mieszkań kartki na wypominki i Mszę Świętą za zamarłych, których będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu w miesiącu listopadzie.
 2. W następną niedzielę – Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy w naszych modlitwach nauczycieli, wychowawców i katechetów.
 3. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni w niedziele i dni powszednie o godz. 17:30. We wtorek proszę, aby odmawianie różańca przygotowała i prowadziły Koła Różańcowe, w środę Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, w czwartek Odnowa w Duchu Świętym, w piątek młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii.

Różaniec z udziałem dzieci w każdy wtorek i czwartek października o godz. 16:30. W najbliższy wtorek podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16:30, dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały obrzęd poświęcenia różańców.

 1. W piątek, 12 października módlmy się za borykających się z problemami uzależnień i za rozbite małżeństwa z racji II piątku miesiąca.
 2. Od soboty, 13 października do soboty 20 października w naszej parafii przeżywać będziemy Peregrynację Kopii Krzyża Światowych Dni Młodzieży, która jest duchowym przygotowaniem do Diecezjalnego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w maju w Olecku. Zapraszamy do trwania wraz z młodzieżą z naszej parafii do trwania przy Krzyżu Chrystusa. Program Peregrynacji Krzyża wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
 3. Mieszkańcom Os. Siejnik I blok 16 klatka 5 składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła, przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli i za ofiarę 160 zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu poproszę o posprzątanie kościoła mieszkańców Os. Siejnik I blok 16 klatka 6.
 4. Składam również serdeczne Bóg zapłać za ofiarę 150 zł. na rzecz naszej świątyni od ofiarodawcy indywidualnego.
 5. Pan Burmistrz miasta Olecka – Wacław Olszewski przekazuje informację o wznowieniu komunikacji miejskiej w Olecku. Szczegóły zamieszczone są na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 6. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na rozpoczynający się nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.