XXVI Niedziela Zwykła „B” 2018.

2_dziecko

XXVI Niedziela Zwykła „B” 2018.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 18.00. W I sobotę miesiąca zapraszamy kobiety oczekujące potomstwa, najmłodszych parafian i osoby, które podjęły się duchowej Adopcji dziecka poczętego. Modlić się będziemy w intencji rodzin, małżeństw oraz w obronie życia poczętego.

2. W następną niedzielę wychodzą ze świątyni będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

3. Jutro 1 października rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. „Różaniec, który, opiera się na Ewangelii i odnosi się jakby do centrum, do Tajemnicy Wcielenia i Odkupienia ludzi, trzeba uważać za modlitwę, która w pełni posiada znamię chrystologiczne.” Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni odprawiane będą w niedzielę i w dni powszednie o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży w każdy wtorek i czwartek października o godz. 16.30. W niedziele i środy odmawia się tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy, a także w rodzinie wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: a) pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły; b) z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic; c) przy odmawianiu publicznym, tajemnice muszą być zapowiadane; d) należy być w stanie łaski uświęcającej.

4. Zachęcamy serdecznie do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych w naszej świątyni; zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych katolickich rodzinach. Szczególnie w tym miesiącu odmawiajmy różaniec! Na prośbę Ojca Świętego Franciszka módlmy się w intencji o wolność Kościoła od ataków szatana!

5. Mieszkańcom Osiedla Siejnik I blok 16 klatka 4 dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli i za ofiarę 145 zł na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać! W tym tygodniu poproszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Osiedla Siejnik I blok 16 klatka 5.

6. Mieszkańcom Osiedla Siejnik I blok 13 klatka 4 za złożoną ofiarę 190 zł na potrzeby naszej świątyni składam serdeczne – Bóg zapłać!

7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.