IX Niedziela Zwykła (Po Bożym Ciele) 2018 r.

wianek_na_zakonczenie_oktawy-960x500

IX Niedziela Zwykła (Po Bożym Ciele) 2018 r.

1. W najbliższy czwartek (7 czerwca) o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta na zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, procesja Eucharystyczna, poświęcenie ziół, wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy.

2. W piątek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia. Za publiczne odmówienie Aktu możemy uzyskać odpust zupełny. Z racji Uroczystości NSPJ post od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

3. Składam bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali ołtarzyki na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać! Za poświęcony trud i pięknie przystrojone ołtarzyki niech wam Jezus hojnie błogosławi.

4. Mieszkańcom Os. Siejnik I blok 9 klatka 5 dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli i za ofiarę 80 zł na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać! W tym tygodniu poproszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Os. Siejnik I blok 10 klatka 1.

5. Mieszkańcom Os. Siejnik I blok II klatka 4 za ofiarę 140 zł na rzecz naszej świątyni składam serdeczne – Bóg zapłać!

6. W następną niedzielę Ks. Bp Jerzy Mazur SVD, Biskup Ełcki będzie kanonicznie wizytował naszą parafię. Taka wizytacja odbywa raz na 5 lat.

7. Życzę wszystkim spokojnej i błogosławionej niedzieli.