UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. „B” 2018.

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. „B” 2018.

1. W tym tygodniu w czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. jak w każdą niedzielę: 8.30, 11.00 – Rocznica I Komunii Świętej, po mszy św. wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzyków i wieczorna o godz. 18.00.

Ołtarzyki poproszę przygotować tak jak w roku ubiegłym. Również szczególna prośba, aby w przygotowanie i dekoracje ołtarzyków włączyli się mieszkańcy bloków sąsiednich. Niech to będzie wspólne uwielbienie Jezusa

Eucharystycznego wszystkich mieszkańców.

2. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.

3. Od piątku 1 czerwca nabożeństwa ku czci NSJ. Nabożeństwo czerwcowe w naszej świątyni w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po mszy św. o godz. 8.30.

4. W piątek 1 czerwca w Ełku odbędzie się Diecezjalny festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka początek 8.30 na Placu Św. Jana Pawła II.

5. W następną niedzielę spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebanii po mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam.

6. Mieszkańcom Os. Siejnik I blok 9 klatka 4 dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli i za ofiarę 20 zł na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać! W tym tygodniu poproszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Os. Siejnik I blok 9 klatka 5.

7. Dzisiaj w Kukowie o godz. 13.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji poświęcenia pól.

8. Wiernym przebywającym w dniu 1 czerwca 2018 roku na terenie Diecezji Ełckiej Ks. Bp Jerzy Mazur SVD, Biskup Ełcki udziela DYSPENSY od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych./odczytać – DEKRET/.

9. W środę od 18.30 wydajemy dary żywnościowe Caritas. Zapraszam osoby zapisane po odbiór darów.

10. Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.