Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. 2018 „B”

palmowa-001

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. 2018 „B”

1). W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania paschalnego misterium, zwyczajowo święci się palmy i jest czytany opis Męki Pańskiej.

2). W dzisiejszą niedzielę przypada XXIII Światowy Dzień Młodzieży.

3). Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone będą na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

4). Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tydzień. Msze święte w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę o godz.18.00. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Nabożeństwa o godz. 18.00. Chętnych do skorzystania ze Spowiedzi Św. w tych dniach zapraszamy po zakończeniu Nabożeństw.

5). Wielki Czwartek – Chrystus Pan ustanawia sakramenty: Kapłaństwa i Eucharystii, oraz uroczysta procesja i przeniesienie Pana Jezusa Eucharystycznego do Ołtarza Wystawienia tak zwanej Ciemnicy. Adoracja do 21.00.

Wielki Piątek – Chrystus Pan wziął na swe ramiona Krzyż i poniósł na nim śmierć dla naszego zbawienia. Podczas nabożeństwa wieczornego przeniesienie w procesji Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Wielki Piątek Męki Pańskiej jest w całym Kościele dniem pokuty, w którym obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości i postu. Po zakończeniu Nabożeństwa zapraszamy do wspólnego czuwania przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna: poświęcenie ognia i paschału, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu i Liturgia Eucharystyczna. W Wielką Sobotę na nabożeństwo wieczorne przynosimy ze sobą świece. Po nabożeństwie adoracja do godz. 22.00.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godzinach: 10.00, 12.00, 14.00         i 16.00.

6). Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00. Następne msze św. o godz. 11.00 i wieczorna o godz. 18.00

7). Chrzest dzieci w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w czasie mszy świętej o godz. 11.00.

8). W Poniedziałek Wielkanocny Drugi Dzień Świąt msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 18.00. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL.

9). Mieszkańcom Os. Siejnik I blok 7 klatka 6 dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowania świątyni do dzisiejszej niedzieli i za ofiarę 244 zł na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać! W tym tygodniu poproszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Os. Siejnik I blok 7 klatka 7.

10). Zapraszam dysponujących czasem we wtorek 27.03. na godz. 10.00 do pomocy w przygotowaniu Ołtarza Wystawienia tzw. Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

11). We wtorek 27.03. odwiedzać będziemy chorych od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych do mnie lub do ks. Seweryna.

12.) W środę wydajemy dary CARITAS po Mszy Św. o godz. 18.00.

13.) Dzisiaj przeżywamy 33 Światowy Dzień Młodzieży z tej racji Oleckie Spotkanie Młodych pod hasłem „Nie lękaj się” odbędzie się w naszej świątyni. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00, a po niej Adoracja Krzyża. Oprawa śpiewu na Mszy Św. wykona zespół z par. p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Olecku. Zapraszamy.

14.) Polećmy się opiece Matki Bożej i przyjmijmy Boże błogosławieństwo.